Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim – akcja BohaterON! • W sejmie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » W sejmie » Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim – akcja BohaterON!
u (1)

Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim – akcja BohaterON!

17 sierpnia 2018, 13:16 | W regionie

Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię! W ramach akcji można wysłać kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Kampania BohaterON – włącz historię rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończy się 2 października. Potrwa 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. To już trzecia edycja przedsięwzięcia. W dwóch poprzednich Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek pocztowych.

Celem akcji BohaterON! jest upamiętnienie ofiarności i poświęcenia Powstańców Warszawskich. Warto podkreślić, że w ramach przedsięwzięcia powstała także internetowa bazy wiedzy oraz są realizowane projekty edukacyjne.

Minister Edukacji Narodowej od początku wspiera projekt edukacyjny BohaterON! uczestnicząc w Komitecie Honorowym przedsięwzięcia.

Więcej informacji można znaleźć się na stornie https://bohateron.pl/wyslij-kartke/.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich!

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji